Techtogether Mérnökverseny 2020

http://kefomotorsport.hu/wp-content/uploads/2020/10/word-image-3.jpeg

A szokásos őszi időpontra hirdették meg az Ipar napjai és Automotive Hungary kiállításokat ez évben is, ami csapatunk számára egyet jelentett az Autopro magazin által szervezett Techtogether mérnökhallgatói versenyen való részvétellel. A tavaszi online feladatmegoldás és prezentálás után a szervezők egy új kihívást jelentő formula, a hibrid rendezés mellett voksoltak, amely rendkívül jól bevált és többek tetszését is elnyerte. A versenyfeladatok bemutatása a bíráló zsűri számára feladványtól függően online vagy a helyszínen, a Hungexpo területén zajlott, az október 20-21-én lebonyolításra kerülő kiállítások keretein belül.

http://kefomotorsport.hu/wp-content/uploads/2020/10/word-image-4.jpeg

A versenyszervezést sokrétű és kihívást jelentő feladatokkal segítő vállalatoknál csak a résztvevő csapatoknak kellett kreatívabbnak lenni. A kiállítást megelőző leadási határidőre beküldött megoldások megdolgoztatták az összes nevezőt, míg a helyszíni feladatok a megjelent csapattagok elméleti és gyakorlati tudását is próbára tették. Az előzetes kidolgozások elkészítésére csupán 3 hét állt rendelkezésre, így nem volt elég a jó megoldások keresése, azt megfelelő időmenedzsmenttel is támogatni kellett, hogy időben befejezhessük a munkát. A határidők és az egyetemi kötelezettségeken túl rendkívüli feladatokkal látta el a csapatot az I. Magyar Csapatok Tesztnapjára való felkészülés is – erről bővebben itt -, azonban örömmel jelenthető ki, hogy ezzel a nehezítő tényezővel is megbírkóztunk és eredményes szerepléssel térhettünk haza mindkét rendezvényről.

Rendkívül sok területet érintettek a versenyfeladatok, így egy ízben dolgoznunk kellett az adatbáziskezelés és folyamatirányítás, -fejlesztés kérdéskörével a Pannon Egyetem feladatánál, futurisztikus elképzelések megvalósításával és a sorozatgyártás vonzataival a Nemak feladványában, de az érintésmentes méréstechnológiát alkalmazó robot mérőcella koncepciós tervezése is terítékre került az AGC Hungary által, az előre beküldendő feladatok közt. Az expon két nap alatt látogattuk végig a magukat a kiállításon is képviseltető cégeket és mutattuk be a korábbi feladatokat vagy igyekeztük megválaszolni a helyszíni feladatokkal kapcsolatos kérdéseiket. Így többek közt a Continental Hungary-nél a járműdinamikai számítások és elmélet kidolgozását érintettük, a Thyssenkrupp asztalánál az előre kikészített járműiparban használatos alapanyagokról és gyártástechnológiájukról folytathattunk értekezést vagy épp bemutattuk a Nemak feladatához tartozó 3D nyomtatással készült autónkat – ez utóbbi hátsó tengelye a meghajtás tesztelése során sajnos meggyengült és a bemutatón el is tört, így nem tudtuk a gyakorlások során mutatott formát a zsűri elé vinni.

http://kefomotorsport.hu/wp-content/uploads/2020/10/word-image-5.jpeg

A versenyen kívül igyekeztünk megismerkedni a jelenlévő cégekkel, többüknek bemutattuk a csapatot és a kiállított KMS19-et. Az expo napjai alatt több érdeklődőnek beszéltünk a projektünkről, illetve magáról az autóról is, így számos ismeretséggel gazdagabban tértünk haza. Természetesen nem maradhatott el a többi résztvevő Formula Student csapattal való beszélgetés sem, akikkel a múlt vasárnapi teszt eseményeiről és a jövőre vonatkozó tervekről is szót ejtettünk.

http://kefomotorsport.hu/wp-content/uploads/2020/10/word-image-6.jpeg

Amire igazán büszkék vagyunk a versenyen, hogy az eddigi legjobb eredményünket értük el két céges különdíj elhozásával, ezeket az AGC Glass Hungary-től és a Continental Hungary-től kaptuk. Az emlékplaketteket a korábbi Techtogether sikerek mellé tesszük majd, a díjazást pedig a KMS21 fejlesztésére fogjuk felhasználni, hogy egy még eredményesebb versenyszezont zárhassunk jövő nyáron.